|Wynagrodzenie pośrednika
Za co pośrednik bierze pieniądze? To pytanie, które często zadają sobie kupujący i sprzedający. Czasem klienci mówią, że pośrednik bierze pieniądze „za nic” lub „tylko za wskazanie adresu”. Niestety, to opinia o tych, którzy wykonują „usługi niematerialne”. Jeśli nie widać produktu to znaczy, że wykonawca zlecenia nic dla nas nie robi.
Za co w takim razie pośrednik bierze pieniądze? Między innymi ZA BEZPIECZEŃSTWO TWOJEJ TRANSAKCJI!
Na prace pośrednika składa się wiele różnych czynności, między innymi:
1) Budowanie bazy ofert nieruchomości.
2) Prowadzenie bazy potencjalnych kupujących.
Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że stworzenie takich baz to efekt wielu miesięcy pracy biura. Znalezienie odpowiedniej nieruchomości dla klienta również nie jest łatwe. Przygotowanie aktualnej bazy danych nieruchomości to praca wielu osób, które codziennie przyjmują nowe oferty. Wiąże się to z wizytą w takim domu czy też w mieszkaniu, polega również na zrobieniu szczegółowych zdjęć i opisów. W przypadku gruntów często dokumentacja jest niejasna - trzeba ją sprawdzić i uaktualnić. Wszystkie te czynności pochłaniają wiele czasu. Zdarza się, że pośrednik pomaga klientom przy prostowaniu spraw związanych z nieruchomością tak, aby można było ją bez problemu potem sprzedać. Często w dokumentach zdarzają się błędy lub braki. Pośrednik, który zajmuje się daną ofertą już na etapie przyjęcia nieruchomości do sprzedaży potrafi takie nieścisłości dostrzec, dzięki czemu może uchronić klienta przed kosztownymi konsekwencjami błędnych dokumentów. Oczywiście najważniejsze jest sprawdzenie stanu prawnego nieruchomości, zadłużeń oraz innych zobowiązań. Jednak przy okazji pośrednik zwraca uwagę na wiele innych istotnych informacji, które mogą mieć ogromne znaczenie dla klienta (zarówno zbywcy jak i nabywcy).
3) Przygotowanie indywidualnego planu marketingowego - odpowiednio przygotowana kampania reklamowa zwiększa możliwości na szybką sprzedaż oraz pozwala uzyskać bardzo korzystną cenę.
4 )Promocja oferty.
Najwięcej środków pośrednik przeznacza na reklamę. Biuro Nieruchomości ASTON jest klientem wszystkich najważniejszych portali internetowych. Stosujemy również reklamę bezpośrednią oraz indywidualną. Zgłaszając do nas swoją nieruchomości masz pewność, że wszystkie współpracujące biura nieruchomości są o niej powiadomione oraz że wszystkie osoby z bazy klientów biura również się z nią zapoznały. Nie musisz się obawiać, że oferta trafiła do szuflady. Aktywnie poszukujemy klienta i każdą ofertę traktujemy indywidualnie.
5) Prezentacja oferty zainteresowanym klientom.
I to jest największy mankament pracy pośrednika. Ponieważ zależy nam na pomaganiu klientom, dlatego staramy się dopasować się do czasu, którym dysponuje klient. Czasem jest to niedzielne popołudnie albo godzina 21:00 w piątkowy wieczór. Rozumiemy, iż klient który chce kupić nieruchomość musi na nią najpierw zapracować i dlatego nie mamy sztywno ustalonych godzin pracy „pn-pt 9:00-17:00”. Szanujemy Państwa pracę i jeżeli jest to tylko możliwe to spotykamy się w dogodnym dla Państwa czasie...
6) Ustalenie warunków transakcji.
Gdy już klient zdecyduje się na jakąś nieruchomość to towarzyszy temu wiele emocji. W tym momencie bardzo łatwo o konflikt pomiędzy stronami. I tutaj pośrednik pełni bardzo istotną rolę. Wieloletnie doświadczenie pośrednika pozwala na doradzenie stronom najlepszych warunków transakcji. Nieznajomość prawa przez klientów często prowadzi do nieporozumień. W konsekwencji może nawet nie dojść do umowy ostatecznej. Dlatego ten etap jest tak ważny. Określane są teraz warunki, które zabezpieczane są dość sporym zadatkiem, więc jakiekolwiek zmiany będą już potem trudne do wprowadzenia. Pośrednik przygotowuje również konieczne dokumenty i w przypadku kredytu może przekazać je do banku. Dzięki pośrednikowi można czasem uniknąć niepotrzebnych kłótni stron (wiadomo przecież, że niekoniecznie trzeba darzyć sympatią kogoś od kogo kupuje się nieruchomość), warunki transakcji są ustalone w najbardziej optymalny sposób i pełna dokumentacja jest prawidłowo przygotowana do transakcji.
Oczywiście nasze biuro współpracuje z doradcami kredytowymi i w tym zakresie również służymy Państwu pomocą.
7) Przygotowanie umowy sprzedaży.
Dobrze przygotowana dokumentacja nieruchomości to bezpieczeństwo dla naszych klientów. Podczas przeglądania stanów prawnych jesteśmy w stanie wychwycić nieścisłości lub błędy w dokumentach. Przygotowując się do transakcji sprawdzamy również dodatkowe informacje związane z nieruchomością, które mogą mieć znaczenie dla stron. Wskazujemy zagrożenia i eliminujemy je. Przy sprawach bardziej skomplikowanych konsultujemy się z notariuszami oraz prawnikami, tak aby obydwie strony transakcji były odpowiednio zabezpieczone. Korzystając z usług pośrednika możesz zaoszczędzić nawet do 20% wartości nieruchomości. Dobrze zaplanowana transakcja może uchronić Cię przed niespodziewanymi podatkami lub opłatami dla gminy. Klienci informowani są o wszystkich dodatkowych kosztach oraz o czynnościach, które muszą dokonać w związku z nabyciem/zbyciem nieruchomości. Przy przekazaniu nieruchomości oraz przepisaniu umów z dostawcami mediów również pomagamy. Jesteśmy z Państwem do całkowitego zakończenia transakcji.